ZAČÁTKY

ZAČÁTKY

Nové začátky? Nikdy není pozdě začít s něčím novým. Vždy je potřeba hlavně nápad, odhodlání, vůle a výdrž. Tyhle čtyři slova nás s držely v přesvědčení, že i my můžeme dokázat něco, co ostatní ocení a bude se nám dařit.

Ale jak už bylo řečeno – jsou to pouhá „slova“. Slova, která zní jednoduše a vznešeně. Tak se vše jevilo i nám, než jsme se do všeho vyloženě vrhly po hlavě. Prostě slovo dalo slovo a najednou už jsme v tom „jely“.

Během hodně, hodně krátké doby vznikl nápad – absolutní koncept na únikovou hru bez vidiny budoucnosti, bez jasných prostor pro hru, koncept něčeho, o čem jsme vůbec nic nevěděly… Pochyby? Byly hodně na místě… Co teď? Už je to v běhu, nejhorší, co se může stát je, že to nevyjde… Smíření? Ani náhodou… 🙂 Musí to vyjít… A dál? Páni, do čeho jsme se to pustily? Dvě ženské, spoustu nářadí, šroubků, materiálu a nápadů, které ani nevíme, zda jsou realizovatelné…

Stálo to čas, spoustu úsilí, energie, nervů, sprostých slov :-X, financí a spoustu, někdy raději skrytých obav. Každopádně teď, když už tohle píšeme v rámci malého „ohlédnutí se“, je až neskutečné a úsměvné, jak si vždy tak nějak vše sedlo, jako prdel na hrnec – i když nyní je to řečeno už s hodně velkým odlehčením a úlevou :-).

13.4.2017 jsme oficiálně otevřeli a našim prvním tématem „Nevydařený únos“. Prostory, které jsme našli byli na první pohled divočina, kde jsme samy několik dní byly jako v bludišti a když jsme nechali ležet v jedné místnosti šroubovák a odešli jinam, trvalo nám pak čtvrt hodiny najít vůbec tu onu místnost, kde jsme šroubovák odložily. Ale i přes prvotní bloudění a nedostatky, měli prostory už od samého začátku své neodolatelné kouzlo, které nám říkalo „to je ono“. A ano, opravdu tomu tak bylo a je dodnes :-).

Samozřejmě jsme se samy na začátku dost učily z vlastních chyb a snažily jsme se neustále zdokonalovat, více vše promýšlet a dělat vše odolnější :-D, ten začátek v tomto směru vlastně trvá dodnes :-D….

Ale dokázaly jsme to a i po téměř třech letech, jsme stále tu a stále nás to baví – vy nás bavíte. Díky vám víme, že to co děláme a jak naši únikovou hru provozujeme, má smysl. A víme, že stále je co zlepšovat a budovat kvůli vám i kvůli nám – a věřte, že jsme ani na chvíli nepřestali přemýšlet o tom, jak vám zážitek u nás ještě více zintenzivnit a zpříjemnit. I proto vzniklo po roce našeho úspěšného fungování naše druhé, zatím stále aktuální téma „Tajemství sousedova sklepa“, které jsme se rozhodli ponechat dva roky a nyní zase nastala otázka změny tématu :-P. A právě v rámci snahy posunu neustále v před a k lepšímu vznikl i tento blog. Takže děkujeme, že jste s námi a že s námi budete prožívat naše úspěchy, neúspěchy, radosti a starosti a prostě vše, co se u nás šustne, dokud nás nevydařený útěk nerozdělí 😛